Almanya Vizesi nasıl alınır?

Türk vatandaşlarının seyehat etmek için en çok müracaat ettiği Schengen ülkelerinden biri Almanya’dır. Almanya’da milyonları bulan Türk vatandaşları veya Türk asıllı Alman vatandaşlarının varlığı, ülkenin ekonomik büyüklüğü, iş ve eğitim olanaklarının gelişmiş olması gibi nedenlerle ülkemizde Almanya’ya vize talebi  oldukça fazladır. Almanya vizesi alan bir vatandaşımız, Almanya’ya seyahati sonrasında ek bir vize başvurusu yapmadan diğer Schengen üyesi ülkelere seyahat edebilir.

Türkiye’de Almanya vize başvuruları için yetkilendirilmiş tek organizasyon İdata’dır. Vizemanya.com profesyonel  ekibiyle çalışıldığı takdirde, karmaşık ve uzun gibi görülen Almanya Schengen vize başvurusu oldukça hızlı ve kolay yürütülebilir. Vizemanya.com ekibi tüm evraklarınızı eksiksiz olarak toplar, formlarınız doğru bir biçimde doldurur ve başvuru dosyanızı İdata Almanya vizesi yetkililerine teslim eder. Almanya Schengen vize başvurunuz sonuçlanana kadar vizemanya.com danışmanları her aşamada size yardımcı olacaktır.

Turistik Vize

Almanya’ya turist vizesi almak için gerekli evraklar iş durumunuza göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki bölümden durumunuza uygun olanı seçerek vize başvuru evraklarınızı hazırlayınız.

Temel Evraklar

 1. 10 yıldan eski olmayan Pasaport (içerisinde 2 adet boş vize sayfası olmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren ilave 3 ay daha  geçerlilik süresi bulunmalıdır)
 2. Almanya Schengen vize başvuru formu (Elle doldurulmuş, tarihli ve ıslak imzalı olmalıdır)
 3. 2 adet yeni biometrik fotoğraf (3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri olmalı)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 6.  Kişi yabancı uyruklu ise, en az 6 ay geçerli Türkiye ikamet ve çalışma izni fotokopisi
 7. Seyahat Sağlık Sigortası  (30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat başlangıç tarihinden bir gün önce başlayıp, bitiş tarihinden bir gün sonra sona ermelidir)*
 8. Uçak bileti ve otel rezervasyonları
 9.  Banka hesap dökümü (Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan, ıslak imzalı, kaşeli banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş olmalı. Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000 TL daha bakiye bulundurması gerekmekte)
 10.  Ek gelir belgeleri (Tapu, araç ruhsatı, kira sözleşmesi fotokopileri vs.)
 11. Kişi serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa; noter onaylı iş sözleşmesi (Belge aslı olmalı)

*Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için vizemanya.com çağrı merkezini arayınız.

Not: 2., 7. ve 8. maddeler vizemanya.com danışmanı tarafından hazırlanacaktır.