Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri, yedi farklı Emirlikten oluşmaktadır. Bu Emirliklerin en gelişmişi ve en bilineni Dubai’dir. Dubai, 20. yy. başlarında inci çıkarılan bir liman kenti iken, bölgedeki petrol rezervleri sayesinde hızla gelişmiş ve zenginleşmiştir. Ancak pek çok Arap şehri gibi sadece petrol parasıyla dönen bir ekonomi olmak yerine finans, turizm ve eğlence sektörüne ciddi yatırımlar yapmış, dünyanın pek çok ülkesinden önemli yatırımcılar çekmiştir. Ortadoğu’nun ticaret, finans, alışveriş, eğlence ve turizm merkezi olan Dubai her yıl yaklaşık 15 milyon turist ağırlamaktadır. Son yıllarda da ülkemizden artan sayıda kişi çeşitli amaçlarla Dubai’yi ziyaret etmektedir.

Dünyanın ilk yedi yıldızlı oteli (Burj Al Arab), en büyük alışveriş merkezi (Dubai Mall), en yüksek binası (Burj Khalifa), palmiye şekilli yapay adası (Palm Jumeirah), kapalı alanda kayak pisti (Ski Dubai) gibi yapılar, Dubai’nin en ünlü cazibe merkezleridir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyehat edecek vatandaşlarımız Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahibi ise 90 güne kadar vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise vizeye tabidir. Dubai turistik vize başvuruları için şahsen gelmeniz istenmemektedir. İstenilen evrakları vizemanya.com’a iletmeniz yeterli olacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almanın birkaç yöntemi vardır:

Dubai’ye seyahat edeceğiniz havayolu (Emirates ile) aracılığı ile, Dubai’de konaklayacağınız otel aracılığı ile, vizemanya.com aracılığı  ile online olarak Dubai vizesi alabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi için Gerekli Temel Evraklar        

  • Pasaport Fotokopisi
  • 1 adet beyaz fonlu fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi
  • Uçak Bileti Rezervasyonu (Vizemanya.com danışmanı tarafından hazırlanacaktır)

Not: Tüm  evraklar net şekilde renkli taranmalı ve jpeg formatında kaydedilmiş olmalıdır.